Italian - ItalyAlbanian-ALEnglish (United Kingdom)

Email Print

Evenimente

Event 

Title:
Kanioni i Brarit
When:
12.11.2017 - 14.11.2017
Where:
Ne mbare Shqiperine -
Category:
Natyre

Description

Programi:

Kanioni i Brarit dhe Ura e Brarit – 12 Nentor 2017
Kategoria: Marrshim
Vendtakimi: Liceu Artistik “Jordan Misja”
Data: 12 Nentor 2017
Ora: 09:00
Pjesemarrja: 50 Pjesmarres!
Distanca: 14 km
Niveli i guides: Moderuar
Vendndodhja: Brar, Tirane
Mosha e lejuar per femijet: 10+
Nje nder udhetimet me te bukura nga Guidat Ditore

Ura e Brarit është një ndër urat e periudhës otomane të rrethit të Tiranës. Ajo eshte nje ure tradicionale e ndertuar mbi lumin Brar ne afersi te qytetit te Tiranes. Ura e Brarit eshte monument kulture, e kategorisë së parë.

Kete te diele do te shkojme ne Fshatin BRAR. Aty pasi te ndalojme per te bere nje vizite tek Ura karakteristike, do te nisemi buze lumit te brarit (Lumi i Tiranes). Ky shteg eshte shtegu qe njihet ndryshe si “Rruga e Arbrit”. Ky shteg eshte perdorur per te shkuar ne Diber ose Maqedoni.

ref. infokult.al

Venue

Ne mbare Shqiperine
Vendi-Venue-Sede:
Ne mbare Shqiperine   -   Website

Description

Aktivitete te ndryshme ne mbare shqiperine plazhe, spektakle etj
Different activities on all over Albania beaches, shows, events
Diverse attività in tutta Albania, spiaggie, spettacoli, eventi